logowanie|rejestracja

Kategorie filmów:
Medycyna frontowa / Frontline Medicine online
Poznajemy pionierów nowoczesnej medycyny wojskowej, którzy potrafią dziś uratować większość żołnierzy rannych w czasie walk. Wysoka skuteczność wielu zabiegów sprawiła, że są ona coraz częściej wykorzystywane w medycynie cywilnej, m.in. sztuczna skóra w sprayu, protezy kontrolowane myślą właściciela czy zabiegi rekonstrukcji kończyn z użyciem żeber rannego. Spotkamy się także z naukowcami, którzy są twórcami tych pomysłów. Przyjrzymy się życiu i pracy ludzi, którym przyszło działać pod niezwykłą presją i w wyjątkowo trudnych warunkach. Przekonamy...
Dzika Afryka Południowa: Zabójcy z Kalahari / Wild South Africa: Killers of the Kalahari online
Republika Południowej Afryki, jak i cały kontynent, są bardzo zróżnicowane. To miejsce, w którym zimnolubne pingwiny żyją obok zamieszkujących piaszczyste tereny strusi. W tym klimacie znakomicie odnajdują się też ślimaki morskie i żywiołowe kameleony. Południowa Afryka posiada charakterystyczne cechy geograficzne, a także ekstremalne warunki klimatyczne. Dzikie zwierzęta są narażone na stałą zmianę warunków życia. Na zachodnim wybrzeżu spotkać można drapieżne uchatki, specjalizujące się w polowaniu na młode głuptaki przylądkowe; na południu gigantyczne...
Gotowy na zemstę online
Thriller opowiadający o kryminaliście Jacku Creeganie. Gdy jego ojciec Alfie zostaje zamordowany, a jego łup z napadu przepada bez śladu, mężczyzna postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość sprawcom.
Sztuczka / Sleight online
Uliczny magik, który po śmierci swojej mamy zmuszony jest zapewnić opiekę młodszej siostrze. Pewnego dnia zostaje porwana, Bo musi wykorzystać wszystkie swoje magiczne sztuczki, aby ją odzyskać.
The Divine Tragedies / Blood Brothers online
Inspirowana prawdziwą historią Leopolda i Loeba historia dwóch braci, którzy testując swoją inteligencję planują morderstwo doskonałe.
Throne of Elves online
W mitycznym świecie Altery dwie księżniczki stają do walki o panowanie nad całym królestwem.
The Tank online
26 kwietnia 2012 r. sześć osób poddało się eksperymentowi symulowanej misji na Marsa.
Band Aid online
Band Aid to nowa komedia romantyczna w reżyserii Zoe Lister-Jones, która wciela się również w postać głównej bohaterki. Historia dotyczy pary, której wspólne życie obfituje w kłótnie, sprzeczki i wyzwiska. Pewnego razu postanawiają, że założą zespół, a wszystkie złe słowa, które słyszą od siebie nawzajem, uczynią tekstami nowych piosenek.
All Eyez on Me online
Fabuła filmu przedstawia prawdziwą i nieopowiedzianą wcześniej historię rapera, aktora, poety i aktywisty – Tupaca Shakura.
Ziemia wzywa Echo online
Kolejna część przygód psa-detektywa mimo woli, Scooby-Doo, i paczki jego przyjaciół: Daphne, Freda, Velmy i Shaggy'ego, tym razem w wersji LEGO!
W poszukiwaniu nieśmiertelności / The Immortalists online
Dwóch odrobinę szalonych naukowców starają się zapanować na procesem starzenia i stworzyć lek wiecznej młodości.
Narodziny druku - rewolucja Gutenberga / Gutenberg Project online
Fabularyzowany dokument przedstawiający nieznane dotąd uwarunkowania i konsekwencje przełomowego wynalazku w historii ludzkości jakim jest druk. Powszechnienie znany jest fakt, że możliwość drukowania zawdzięczamy Johanesowi Gutenbergowi i jego innowatorskiemu pomysłowi używania ruchomej czcionki. Jednak historia tego konceptu jest bardziej skomplikowana niżby się wydawało. Okazuje się, że niemiecki drukarz nie jest jedyną osobą, która przyczyniła się do tego ważnego odkrycia. Film opowie od kogo Gutenberg zaczerpnął inspirację by powstał ten wynalazek, komu na nim...
Wojna o wodę / Water and Power online
Szacuje się, że ponad miliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej. Możliwe, że w przyszłości dostęp do niej będzie w wielu częściach globu poważnie ograniczony. Coraz bardziej realna staje się także wizja wojny o wodę. Autorzy dokumentu prowadzą śledztwo mające wykazać, kto kontroluje zasoby tego podstawowego składnika życia na Ziemi. Ekipa filmowa tropi wpływowe osoby przejmujące cenne źródła w Kalifornii i firmy zatruwające m.in. podziemne zasoby. Widzowie dowiedzą się również, które instytucje finansowe zarabiają na wodzie.
W moczu moc / Urine Superpower online
Organizm wydala wraz z moczem produkty przemiany materii. W ciągu życia człowiek szacunkowo produkuje około 38 tysięcy litrów uryny. Stanowi ona nieodzowny element ludzkiego istnienia. Nienarodzone dziecko pływa w płynie owodniowym, którego 80 procent stanowi właśnie mocz. Wytwarzany w nerkach płyn wykorzystywany jest na wiele, często zaskakujących sposobów. Używa się go jako cenny surowiec, źródło energii, nawóz, a nawet środek leczniczy. Dokumentaliści, wykorzystując obrazy termograficzne i mikroskopijne kamery, zaprezentują niezwykłe możliwości moczu.
Brave New Jersey online
Komedia o małym miasteczku w stanie New Jersey. Nocna audycja radiowa "Wojny światów" z 1938 r. Orsona Wellesa sprawiła, że miliony słuchaczy uwierzyło, że USA zostało zaatakowane przez Marsjan.
Wheres the Money online
Fabuła filmu Where’s The Money skupia się na Delu, młodym człowieku z Los Angeles. Chłopak dowiaduje się, że jego przebywający w więzieniu ojciec i wuj ukradli milion dolarów i ukryli je w podziemiach starego domu.
Kobiety za kratkam / Prison Women Texas Hold Em' online
Opowieść o bezwzględnych realiach życia w jednym z największych i najbardziej znanych zakładów karnych w USA. Ekipa filmowa udaje się do więzienia w Dallas.
Rajskie wyspy: Królowie słońca / Paradise Islands: Sun Kings online
Większość wysp leżących między Azją a Australią należy do najbardziej bogatych biologicznie rejonów na Ziemi. Taką fascynującą różnorodność życia powoduje niezwykła potęga natury. Mieszkające tam zwierzęta muszą jednak przystosować się do panujących warunków, jeśli chcą przetrwać.
Mała apokalipsa / La petite apocalypse online
Lata 90. XX wieku, Paryż. W jednym z modnych salonów spotykają się lewicowi intelektualiści. Henri (Pierre Arditi) mieszka ze swoją żoną Barbarą (Anna Romantowska) i jej byłym mężem Stanisławem (Jirzí Menzel), niedoszłym literatem. Przebywający na emigracji pisarz sprawia wrażenie, jakby miał zamiar odebrać sobie życie. Zamartwia się sytuacją w kraju ojczystym. Na domiar złego żaden z wydawców nie jest zainteresowany jego utworami. Henri i jego przyjaciel Jacques (André Dussollier) postanawiają wykorzystać głęboką depresję Stanisława do zrobienia dobrego...
Jak zmienić świat / How to Change the World online
Rok 1971. Grupa aktywistów złożona z dziennikarzy, naukowców i hipisów wypływa do strefy testów nuklearnych, by podjąć protest, który zainspiruje inicjatywę Greenpeace i zdefiniuje współczesny ruch zielonych. Mający świadomość siły mediów pionierzy uwieczniają swoją przygodę na taśmie. Pasjonujący dokument łączy obrazowe archiwa ze zręczną narracją.
<1234567>>>>|
© 2018 chatterbusy.com - Filmy i seriale online za darmo tylko u nas! / Online: